Dacia Spring Comfort+
Dacia Spring Comfort+ egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 44 / 32 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Vægt | 912 kg |
| Længde | 373 cm |
| Bredde | 162 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 125 km/t |
| Moment | 125 nm |
| Lasteevne | 388 kg |
| Batteristørrelse | 25,0 kWh |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
- BILLIG EL BIL
- AUTOMATGEAR
- SKÆRM MED NAVIGATION
- BAKKAMERA
- KUNSTLÆDERSÆDER
- AIRCONDITION
- AFHENTINGSBIL / C-V-R
- BEMÆRK BILEN HAR FLERME RIDSER OG BULER
kunstlæderindtræk, digitalt cockpit, højdejust. førersæde, el-sidespejle, tagræling, automatgear, aircondition, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, dab radio, aux tilslutning, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, db. airbags
-
49.800 kr.
-
Kilometer28.000
-
El79,4 km/l
-
1. reg03/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook