Mercedes-Benz SL500 aut.
| Farve | Sort |
| Type | Cabriolet |
| Døre | 2 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 306 / 225 |
| Cylindre | 8 |
| Ccm | 5.000 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.800 kg |
| Længde | 450 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 129 cm |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 460 nm |
| Lasteevne | 425 kg |
Enormt velholdt • Læderkabine • Cabriolet • Ny serviceret
Kontakt os i dag og book en prøvetur – så sørger vi for, at bilen står klar til dig! - Denne bil er på lager fra 6/3-2026
________________________________________
✅ Vi er en del af 100% Autotjek – din garanti for en tryg bilhandel.
PLUS-PAKKEN – Kun 3.995 kr.
Ved tilkøb af vores populære PLUS-pakke får du:
✔️ Nysynet
✔️ Nyserviceret
✔️ Inkl. nummerplader
________________________________________
HIGHLIGHTS.
⭐️ Alufælge
⭐️ Velholdt
⭐️ Læder
⭐️ Multifunktionrat
⭐️ El sæder med memory
⭐️ Varme og Køl i sæder
⭐️ 306hk
⭐️ Utroligt velholdt
⭐️ Cabriolet
⭐️ Radio og med skærm
⭐️ Fartpilot
_______________________________________
Ring eller skriv allerede i dag – vi glæder os til at hjælpe dig godt videre!
Forbehold for tastefejl og at bilen kan være solgt.
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, el indst. forsæder, læderrat, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, alufælge, xenonlys, automatgear, aircondition, centrallås, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, fuldaut. klima, 2 zone klima, nøglefri adgang, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, navigation, airbag, esp, automatisk lys, regnsensor, dæktryksmåler, antispin
-
349.900 kr.
-
Kilometer180.000
-
Benzin8 km/l
-
1. reg07/2001
-
Modelår2001
-
Grøn afgift7.210 kr. pr. 6 måneder
Skallegårdsvej 13 - 14
4700 Næstved
CVR : 32446248
55779792
casper@motorgaarden.dk