Skoda Octavia FSi Ambiente
Skoda Octavia FSi Ambiente egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 115 / 85 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.250 kg |
| Længde | 457 cm |
| Bredde | 177 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 5 maj 2025 |
| Moment | 155 nm |
| Lasteevne | 675 kg |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
- XENON LYGTER FORAN
- 2 ZONE KLIMAANLÆG
- ELEKTRISK FØRESÆDE MED MEMORY
- SÆDEVARME
- FARTPILOT
- ANHÆNGERTRÆK
- SYNET 5/2025
- NYSERVICERET
- AFHENTNINGSBIL
multifunktionsrat, stofindtræk, splitbagsæde, el-sidespejle, xenonlys, aircondition, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, db. airbags, isofix, esp, tidl. ryger bil., el indst. førersæde, træk, 2 zone klima
-
27.500 kr.
-
Kilometer218.000
-
Benzin15,2 km/l
-
1. reg05/2007
-
Modelår2007
-
Grøn afgift2.160 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook