VW Golf VII TSi 150 R-line DSG
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.202 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 10 feb 2026 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 578 kg |
R-line ude og inde • Golf R Udstødning • Lapiz Blå
Bilen er på lager og klar til hurtig levering
________________________________________
✅ Vi er en del af 100% Autotjek – din garanti for en tryg bilhandel.
PLUS-PAKKEN – Kun 2.995 kr.
Ved tilkøb af vores populære PLUS-pakke får du:
✔️ Nysynet
✔️ Nyserviceret
✔️ Inkl. nummerplader
_______________________________________
HIGHLIGHTS:
⭐️ R-line inde og ude
⭐️ Golf R udstødning
⭐️ Bi-xenon
⭐️ Bakkamera
⭐️ R rat
⭐️ Fuldautomatisk klimaanlæg
⭐️ Sædevarme foran
⭐️ Nøglefri
⭐️ Sportsæder
⭐️ VW Patoria fælge
⭐️ Adaptiv Fartpilot
________________________________________
Ring eller skriv allerede i dag – vi glæder os til at hjælpe dig godt videre!
Forbehold for tastefejl og at bilen kan være solgt.
Komplet udstyrsliste:
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, delkunstlæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alcantaraindtræk, læderrat, dellæderindtræk, digitalt cockpit, kunstlæderindtræk, delalcantaraindtræk, alufælge, el-sidespejle m/varme, xenonlys, kurvelys, aftageligt træk, adaptive forlygter, led baglygter, led kørelys, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, automatgear, aircondition, centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, fuldaut. klima, ratgearskifte, 2 zone klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, airbag, esp, automatisk lys, parkeringssensor (bag), regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), isofix, fjernlysassistent, antispin, stemmebetjening
-
184.900 kr.
-
Kilometer196.000
-
Benzin20 km/l
-
1. reg03/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift800 kr. pr. 6 måneder
Skallegårdsvej 13 - 14
4700 Næstved
CVR : 32446248
55779792
casper@motorgaarden.dk