VW Golf VIII TSi 130 1st Edition
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.334 kg |
| Længde | 428 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 214 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 11 mar 2026 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 466 kg |
Adaptiv fartpilot • GTI - Styling • Fuld Led
Bilen er på vej på lager
Kontakt os i dag og book en prøvetur – så sørger vi for, at bilen står klar til dig!
________________________________________
✅ Vi er en del af 100% Autotjek – din garanti for en tryg bilhandel.
PLUS-PAKKEN – Kun 2.995 kr.
Ved tilkøb af vores populære PLUS-pakke får du:
✔️ Nysynet
✔️ Nyserviceret
✔️ Inkl. nummerplader
TRYGHEDSPAKKE – Kun 4.995,-
Ved tilkøb af vores Tryghedspakke får du:
✔️ PLUS-PAKKEN!
✔️ 46-punkts 100% Autotjek-tjek, udført hos FDM testcenter!
✔️ 1 års Fragus GoSafe Premium Garanti
Mulighed for forlængelse af garantien op til 48 måneder! *
________________________________________
HIGHLIGHTS:
⭐️ GTI - Styling
⭐️ Adaptiv fartpilot
⭐️ fuld LED lygter
⭐️ Apple CarPlay & Android Auto
⭐️ Digitalt cockpit
⭐️ 3-zone klimaanlæg
⭐️ Sædevarme foran
⭐️ Front Assist
⭐️ P-sensor
⭐️ Keyless
________________________________________
Ring eller skriv allerede i dag – vi glæder os til at hjælpe dig godt videre!
Forbehold for tastefejl og at bilen kan være solgt.
*Brugtbilsforsikringen kan tegnes i op til 48 måneder fra købsdatoen, afhængigt af bilens alder og kilometerstand ved køb. Ligeledes er dækningsgraden afhænger af bilens alder og kilometerstand ved levering. Spørg os for at høre, hvad der gælder for netop denne bil.
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, ambiente belysning, pilotsæder, digitalt cockpit, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, aircondition, 3 zone klima, centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, fuldaut. klima, 2 zone klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, dab radio, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), airbag, esp, auto hold, stemmebetjening, antispin, fjernlysassistent, isofix, automatisk lys, vognbaneassistent, skiltegenkendelse
-
204.900 kr.
-
Kilometer56.000
-
Benzin23,4 km/l
-
1. reg04/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder
Skallegårdsvej 13 - 14
4700 Næstved
CVR : 32446248
55779792
casper@motorgaarden.dk